Vrijdag 14 oktober weer een bijzondere proeverij gedaan en petit comite met forumleden Jurrien, Roland, Emile en ondergetekende. Na een bodem met ratatouille / shakshouka en een paar rode franse wijntjes gelegd te hebben was het bij een mooie uitgebreide kaasplank (met jonge kaas met jalapeno als nieuwe ontdekking, Roland zijn mond brand er nog steeds van gok ik) tijd voor het harde werk.
Dit keer geen specifiek thema en ook geen blinde proeverij, maar een selectie van bijzondere flessen die we gezamenlijk of in overleg hadden aangeschaft. De volgende line-up volgde:
1. Onbekend a 30% (sample Roland)
2. Bisquit Dubouche & Co Privilege Grande Champagne 41% (begin 20e eeuw)
3. Bisquit Dubouche & Co 1922 Grande Fine Champagne 40% (ca 35 jaar op vat gerijpt)
4. Dudognon Paulin Grande Champagne 43% (ca 60 jr op vat gerijpt)
5. Chateau de Beaulon Fins Bois Napoleon XO 40% (ca 20 jr op vat gerijpt)
6. Chateau de Beaulon Single Estate Fins Bois Vintage 1980 40% (33 jr op vat gerijpt)
7. Chateau de Beaulon Extra Fins Bois 40% (50 jr gerijpt, gebotteld 80er jaren)
8. Chateau de Beaulon Extra Rare Fins Bois 40% (oa 1904, 1907, 1914)
9. Andre Petit Extra Cuvee Speciale (blend van 40 jaar oud)
10. Andre Petit Grande Reserve de Famille Hors d'Age 1988 40%
11. Andre Petit Grande Reserve de Famille Hors d'Age 40% (blend uit de jaren 60 en 70)
12. Andre Petit Grande Reserve de Famille Hors d'Age Reserve Familiale 40% (blend 1933 / 1914)
13. Jean Pierre Pouzet Tres Vieux Cognac de Borderies 40% (ca 35 jr gerijpt, gebotteld in de de 80er jaren)
14. Grosperrin No28 Heritage Borderies 53% (vermoed uit 1928)
15. Jean Fillioux Lot 55/60 Grande Champagne 45% (Wu Dram Clan & Kirsch Import)
16. Onbekend 60%+ (sample Roland)
Rond een uurtje of half 1 kon dan eindelijk de traditionele balans worden opgemaakt. Omdat Roland nog bij aan het komen was van de Jalepeno kaas werd het een stemming tussen 3en. Vereend kwamen we tot een shortlist van 7 toppers (Bisquit Privilege, Dugognon Paulin, CdB Extra Rare, Andre Petit 33/14, Grosperrin No28 en Fillioux 55/60). Na een hoop inhoudelijke discussie kwamen we dan toch tot een top 3 uit, in willekeurige volgorde:
- Bisquit Privilege
- Dugognon Paulin
- Chateau de Beaulon Extra Rare
Overall conclusie was dat de kwaliteit zeer hoog was en dat er veel varieteit tussen zat. Leuk om te zien dat een huis als Andre Petit een totaal andere benadering eheft dan Chateau de Bealon, waarbij de cognacs van de eerste veel meer in lijn met elkaar lagen en de houterigheid en kruidigheid opzoeken terwijl de laatste veel fruitiger en diverser is. Allebei heel gaaf op zichzelf.
Wederom Jurrien veel dank voor de hartelijke ontvangst en de culinaire begeleiding en eenieder voor de fantatische inbreng, zowel in de discussies als in de cognacs!
Oktober proeverij in het Hoge Noorden...
Re: Oktober proeverij in het Hoge Noorden...
Geweldige proeverij was dat! Wel veel.
Jammer Roland, dat je smaakpapillen waren weggebrand
Dus die jalapeño-kaas is geen aanrader voor komende proeverij in Amersfoort!

Jammer Roland, dat je smaakpapillen waren weggebrand

Dus die jalapeño-kaas is geen aanrader voor komende proeverij in Amersfoort!

Re: Oktober proeverij in het Hoge Noorden...
Viel best mee.
Zo'n jonge, pikante kaas, had ik nog nooit eerder geproefd.
Zomerhit 2022 van Magriet "Lekker blijven hangen" was voor mij toepasselijkEelcoA schreef: ↑zo 16 okt 2022, 21:18 Rond een uurtje of half 1 kon dan eindelijk de traditionele balans worden opgemaakt. Omdat Roland nog bij aan het komen was van de Jalepeno kaas werd het een stemming tussen 3en. Vereend kwamen we tot een shortlist van 7 toppers (Bisquit Privilege, Dugognon Paulin, CdB Extra Rare, Andre Petit 33/14, Grosperrin No28 en Fillioux 55/60). Na een hoop inhoudelijke discussie kwamen we dan toch tot een top 3 uit, in willekeurige volgorde:
- Bisquit Privilege
- Dugognon Paulin
- Chateau de Beaulon Extra Rare

Toch kan ik mij heel goed vinden in de top 3.
Château de Beaulon Extra Rare is een blend van 1904-1907-1914.
² that.
Heerlijke avond.
Re: Oktober proeverij in het Hoge Noorden...
Mijn complimenten Eelco: perfecte weergave van de ervaring en belevenis. Een dergelijke beleving komt tot stand door de gezamenlijkheid. Het resultaat van een gedeelde passie en inbreng van een ieder.
Dag met een sterretje! Allen dank.
Dag met een sterretje! Allen dank.
Re: Oktober proeverij in het Hoge Noorden...
Het was echt weer een avond voor in de boekjes, echt fantastische dingen geproefd en het vooral ook heel erg gezellig gehad.
Jur, super bedankt voor de gastvrijheid!
Jur, super bedankt voor de gastvrijheid!