OldSpirit schreef:Na een half uurtje, en met een stukje oude kaas, eleganter en met meer fruitigheid (Pruimejam van blauwe pruimen). Beetje residu in mijn glas dat lijkt op (jawel) zaagmeel/houtresten.
Samenvattend: Ws. iets te veel oude cognac die net iets over de top is? Of is dit gewoon Borderies/Fins Bois? Ik vind het in ieder geval op dit moment wat vlak en ééndimensionaal.
Ik heb deze Cognac eindelijk ook maar eens opengetrokken en ben het deels met je eens, de Cognac is namelijk redelijk houterig, niet per definitie verkeerd in mijn ogen... De afdronk van tannines is wat mij betreft het enige (min-)puntje.
Over de top vind ik mijn geteste Cognac niet (wellicht een ander vat?) wel ben ik absoluut van mening dat het hout-gebruik ervoor zorgt dat wat dimensies van smaken wegvallen.
Mijn proefnotities:
De kleur: oud goud met hinten van oranje.
De geur: zeer mooie volle geuren, kruidig, noterig, licht vanille, bloemen en oud hout.
De smaak: zeer mooie volle smaak, met een lekker zoetje, veel houttonen, viooltjes, amandelen en behoorlijk kruidig.
De na-smaak: bijzonder lang en warm van smaak voor een Borderies, tonen van tannines blijven lang hangen.
De herkomst: 100% Borderies.
De leeftijd: een assemblage van Cognacs gemaakt tussen 1962 en 1992.
De prijs:
39 euro.
De prijs/kwaliteit verhouding: een 8,5. Bijzonder smakelijke en oude Cognac voor 39 euro. Absolute aanrader.
"If drinking Cognac is not allowed in heaven, then I shall not go.