Eerste/tweede slok het lekkerste

Voor alle vragen en onderwerpen mbt de wereld van de Cognac. Stel vragen gerust!
Plaats reactie
mll7
Cognac VS
Cognac VS
Berichten: 5
Lid geworden op: wo 01 jun 2011, 14:11

Eerste/tweede slok het lekkerste

Bericht door mll7 »

Aangezien ik nieuw ben, hoop ik niet dat ik de zoveelste newbie ben die voor de 100ste keer dezelfde vragen steld. Maar geloof me ik heb gezocht (wellicht niet goed) en vond deze vraag niet eerder.

Waar ik toch wel van baal is, heb dit vooral met de Chateau Montifaud VSOP, de eerste slok cognac echt super lekker is, de tweede proef ik nog meer. Maar daarna ervaar ik die geweldige smaak niet meer..... ik heb al geprobeerd om na de cognac wat water te drinken, of wat langer te pauzeren, maar dusver krijg ik niet die eerste ervaring terug.

Zijn er meer mensen die dit ervaren, en beter nog, tips om dit te voorkomen?

Alvast bedankt! :)
Gebruikersavatar
Ton
Beheerder
Beheerder
Berichten: 2230
Lid geworden op: za 09 okt 2010, 14:43
Locatie: Doorwerth
Contacteer:

Re: Eerste/tweede slok het lekkerste

Bericht door Ton »

Ik vind dat de cognac elke keer opnieuw net weer anders smaakt.
Wat me soms opvalt is dat naarmate er meer uit de fles is, de smaak wat verandert. En dat hij soms juist beter smaakt nadat er al wat uit is.
Dat juist het eerste glas, of zelfs de eerste twee slokken, veel beter smaken dan de rest, herken ik niet zo.
Wat natuurlijk wel gebeurt is, dat de meest vluchtige aroma's direct na het openen vrijkomen. Dat krijg je later niet meer terug.

Ben benieuwd hoe anderen dat ervaren.
Eefbulder
Cognac XO
Cognac XO
Berichten: 97
Lid geworden op: di 27 apr 2010, 21:55
Contacteer:

Re: Eerste/tweede slok het lekkerste

Bericht door Eefbulder »

Ik vind vaak dat na het uitgebreide neuzen het 1e slokje even wennen is de 2e smaakt me vaak beter.
Wel proef ik in de 1e slok beter de nuances die vaak ook samen hangen met de neus.
Maar ja toch maar blijven proberen 8-)
Eef Bulder
Cognacnet
http://www.cognacnet.eu
Gebruikersavatar
wouter
Cognac Connaisseur
Cognac Connaisseur
Berichten: 1252
Lid geworden op: za 16 jan 2010, 12:23
Locatie: Hoofddorp

Re: Eerste/tweede slok het lekkerste

Bericht door wouter »

Cognac aroma's zijn natuurlijk net als iets van bv Brise, na een paar keer ruiken is je neus gewent aan een geur, en ruik je hem niet meer, dan heeft brise volgens de reclames een andere geur die in werking treed, wij kunnen bij Cognac spelen met de temperatuur (lichtjes in de hand verwarmen), het glas wat swirlen (rustig het glas circuleren) en natuurlijk tijd ( je neus tot rust laten komen, de cognac zal ook iets veranderen naarmate je deze even laat staan.

Groeten,

Wouter
"If drinking Cognac is not allowed in heaven, then I shall not go.
Gebruikersavatar
Hans
Cognac Connaisseur
Cognac Connaisseur
Berichten: 2638
Lid geworden op: do 04 mar 2010, 12:58
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: Eerste/tweede slok het lekkerste

Bericht door Hans »

mll7 schreef:Zijn er meer mensen die dit ervaren, en beter nog, tips om dit te voorkomen?
Je bent serieus aan het proeven, al noem je jezelf een newbie ;) Ik herken je ervaring, het hangt mijns inziens ook van de complexiteit van de cognac af. (Naast wat Eef en Wouter opmerken). Bij een Montifaud VSOP heb ja na ruiken en twee keer proeven naar mijn mening de hele range van geuren en smaken wel in beeld. Niets mis mee verder, overigens. Bij een wat complexere cognac levert de 8ste neus soms nog nieuwe impressies op.
Als mensen wisten hoe gezond cognac is, zouden ze zich dood drinken - P. H. Malmsten (Zweeds hoogleraar geneeskunde 1811-1883)

Le cognac, c'est la liqueur des dieux - Victor Hugo (1802-1885)

Beschreven cognacs
Cognac boeken
Plaats reactie

Terug naar “Vragen en algemene Cognac onderwerpen”